czwartek, 14 listopada 2013

Jak i czym stylizuje włosy

Cześć Kochani, 
dziś wpis zainspirowany waszymi pytaniami. Pytanie te tyczyły się sposobu w jaki układam swoje włosy. Przedstawię wam produkty do stylizacji włosów oraz czym je układam. 

Zanim zacznę napiszę krótką charakterystykę moich włosów-posiadaczka długich kręcono-falowanych włosów, z tendencją do puszenia. Jednym słowem-ciężkie do okiełznania :) 

Pierwszą zasadą jaką po umyciu włosów się kieruję i która powinna dotyczyć się każdej z nas NIGDY NIE CZESZEMY MOKRYCH WŁOSÓW, ponieważ wówczas są podatne najbardziej na zniszczenia mechaniczne, które powstają w kontakcie z grzebieniem. Wilgotne włosy zawsze przeczesuje szczotą z naturalnego włosia dzika(ważne,aby nie była z dodatkami), ponieważ kontakt z naturalnym włosiem nie powoduje uszkodzeń. 

Druga zasada Na prawie suche włosy stosuje fluidy/olejki 
Kemon,fluid Hair Manya Bye Bye Split End Ochronny fluid nadający gładkość

albo Farouk, Royal Treatment, Pearl Complex. Dzięki czemu moje włosy są delikatnie dociążone i nie puszą się. Obydwa produkty mam ponad rok i polecam. 
5.jpg
Prostuje włosy parę razy w tygodniu. Nie zawsze prostuje je na idealną gładkość. Czasami przejeżdżam prostownicą dla zmniejszenia objętości/puszystości, która wynika z wilgotności powietrza. Jeśli używam prostownicy to stawiam na temperaturę 180 stopni i zawsze używam termoochronny- Marion, Termoochrona, Mgiełka chroniąca włosy przed działaniem wysokiej temperatury. Trzeba uważać,aby nie przedobrzyć z ilością,bo może obciążyć. 
Grzywkę układam na dużą okrągłą szczotkę. Ciekawostką jest to,że od urodzenia grzywkę zawsze miałam prostą ;) 
Rozczesuję suche włosy od dwóch lat codziennie tylko Tangle Teezerem. Moją zmorą jest rozczesywanie włosów. Już taka ich uroda. Dzięki tej szczotce czynność ta stała się łatwiejsza. Jeśli masz podobne włosy do moich to szczotka dla Ciebie. Wiele osób zastanawia się nad jej fenomenem. W końcu kosztuje więcej niż tradycyjny grzebień. Dopóki nie zmagasz się z trudnymi włosami, to nie zrozumiesz magi tej szczotki. 
Objętość na wyjście, dla uzyskania objętości włosy tapiruje kokówką z naturalnego włosia. 
Utrwalam włosy nie każdego dnia. Zawsze jak układam grzywkę pryskam ją Hegronem,żel w sprayu. Mam hopla na punkcie grzywki, lubię jak zachowuje swoją lekkość, ale żeby się nie przemieszała(tak tak,wiem :D ) 
Nabłyszczam na większe wyjście. Zazwyczaj parę razy do roku. W tym celu polecam Kemon,Hair Manya,Diamond
Włosy czy to kręcone, czy to falowane każdego dnia są nie przewidywalne. Tak też jest i u mnie. Raz kręcą się na całej długości, raz od połowy. Czasami przybierają kształt fal, czasami loków. Ale nigdy nie są proste same z siebie. 
Jedyne zdjęcie prostych włosów mam z przed dwóch miesięcy. Sięgają pasa. Taka długość dla mnie jest maksymalna. Aczkolwiek w momencie,kiedy są podkręcone ich długość zmienia się nawet do 3/4 długości. 
Fryzurą moich marzeń jest ścięcie włosów na kształt boba. Krótki tył i dłuższy przód. Ciekawa jestem ile każdego dnia musiałabym się męczyć ze stylizacją :D 
                 Marzenia marzeniami, ale moich loko-falów nie oddam ;) 

Jaka jest wasza fryzura marzeń. Marzenia do spełnienia,czy tylko pozostające w sferze marzeń? 

Pingercandypee.pinger.pl 
Facebookhttp://www.facebook.com/pages/Candy-P/198422010203541 
Pozdrawiam, 
Candy P.

3 komentarze:

 1. matko jakie Ty masz piękne i długie włosy, nawet ich nie ścinaj, bo będziesz żałować jak ja. Swój błąd popełniłam kilkanaście lat temu, a moją karą są cieniutkie liche włosy.
  A taki bomb przy Twoich kręciołkach nigdy nie będzie tak wyglądał.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz piękne włosy ! :) Moje lekko falują i znam ten ból jeśli chodzi o puszenie, odrobina wilgoci i każdy włos odstaje w inną strone :(

  OdpowiedzUsuń
 3. włosiska cudowne :)
  wiem że nikt nie lubi zostawiania linków do siebie, ale dzieki temu możemy się wszyscy odnaleźć :)
  mybeautyjoy.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń