wtorek, 9 października 2012

Pielęgnacja pędzli do makijażu

Kiedy decydujemy się na zakup narzędzi do nakładania makijażu, zarówno pędzli jak i gąbeczek chcemy by służyły nam jak najdłużej. Odpowiednia pielęgnacja i przechowywanie zapewni im dłuższą żywotność.


Niestety nie każda Kobieta pamięta o myciu wszelkich aplikatorów. Zbiera się na nich mieszanina  kurz,pot,martwy naskórek z zaschniętym produktem. Okropieństwo,prawda?
Wszystko to może wywołać trądzik kosmetyczny.       Jak często myć
Pytanie to jest nieodzowne z chwilą kiedy zaczynamy przygodę z pędzlami. Pędzle do podkładu i korektora powinny być myte po każdym ich użyciu. Pędzle do produktów pudrowych-puder,róż oraz cienie, zaleca się myć raz w tygodniu.

1.jpg

   Czym myć?

788.jpg
W zasadzie czym myte będę myte zależy od nas i od naszej wygody. Pędzla można myć żelem do mycia twarzy,delikatnym szamponem do włosów dla dorosłych(najlepiej bez SLS-ów) jak i dla dzieci,szarym mydłek a nawet żelem do higieny intymnej. Są również specjalne płyny do czyszczenia pędzli. Ponadto jeżeli używasz z kimś pędzli(malujesz koleżankę, rodzeństwo itp.) nie zapomnij o dezynfekcji pędzli! Jednakże pamiętaj,że zbyt częste używanie produktu z alkoholem wysuszy włosie w efekcie czego pędzle będą szorstkie i nie miłe w użytkowaniu. 


Ja pędzle myje na zmianę w żelu antybakteryjnym do twarzy, kremie do mycia twarzy z Alterry albo szamponie do mycia włosów dla dzieci  :)Pędzle myjemy pod ciepłą(nie gorącą wodą),nakładamy produkt do mycia i ruchami góra-dół(nie ruchy okrągłe) myjemy włosie i spłukujemy produkt. W razie kiedy pędzel jest mocno wybrudzony czynność powtórzyć.
    Suszenie
Pędzle najlepiej suszyć poprzez ułożenie pionowe na ręczniku frotte bądź ręczniku jednorazowym.Pędzle schną naturalnie nie należy suszyć ich suszarką. Postawienie ich w pozycji pionowej może spowodować,że w momencie, gdy woda dotrze do trzonka może rozkleić pędzel.

2.jpg

W podobny sposób myje szczotkę z włosia naturalnego.
Na początku wyczesuje pozostałe włosy, następnie nalewa na dłoń szampon i pocieram włosiem. Próbuje doczyścić każdy zakamarek. Do schnięcia kładę szczotkę włosiem w dół. 3.jpg

 A jak Wy dbacie o swoje pędzle
 Pozdrawiam
 Candy P.

2 komentarze:

  1. Mam taki sam sposób mycia pędzli :) A myję je w zależności od tego co posiadam w łazience, najczęściej jest to delikatny szampon do włosów dla dzieci ale aktualnie używam profesjonalnego szamponu do pędzli :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja do mycia pędzli używam szamponu dla dzieci z Johnson's baby :)

    OdpowiedzUsuń